Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 270
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
September | |||||||||
Sön | 1 | 17.00-21.00 | Xplays | Alingsåsparken | Alingsås | Alingsås | Västra Götaland | ||
Sön | 1 | Engdahls | Birka Gotland | Södermalm, Stadsgårdshamnen | Stockholm | Stockholm | |||
Sön | 1 | 17.00-20.30 | Orient | Blädingegården | Blädinge | Alvesta | Kronoberg | PRO | |
Sön | 1 | 15.00-19.00 | Toini Ahlms | Folkets Hus Arkelstorp | Arkelstorp | Kristianstad | Skåne | PRO | |
Sön | 1 | 18.00-21.30 | Sandins | Folkets Park Herrljunga | Herrljunga | Herrljunga | Västra Götaland | ||
Sön | 1 | 18.00-22.00 | Blender | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 1 | 18.00-21.00 | Charlies | Folkets Park Rabbalshede | Rabbalshede | Tanum | Västra Götaland | ||
Sön | 1 | 17.00-21.00 | Casanovas | Folkets Park Smålandsstenar | Smålandsstenar | Gislaved | Jönköping | ||
Sön | 1 | 15.00 | Hollyz | Liseberg Polketten | Göteborg | Göteborg | Västra Götaland | ||
Sön | 1 | 15.00 | Framed | Liseberg Polketten | Göteborg | Göteborg | Västra Götaland | ||
Sön | 1 | 13.00-16.00 | Patrick Eklöf | Ludgo bygdegård | Ludgo | Nyköping | Södermanland | ||
Sön | 1 | 16.00-18.30 | Jan Svensson | Sjöstugan | Myggenäs | Tjörn | Västra Götaland | ||
Sön | 1 | 18.00-22.00 | Fernandoz | Stallet Vassmolösa | Vassmolösa | Kalmar | Kalmar | ||
Sön | 1 | 18.00-21.30 | Junix | Upperudslogen | Molkom | Karlstad | Värmland | PRO | |
Sön | 1 | 19.00-22.30 | Martinez | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Mån | 2 | 14.00-17.00 | Tomaz & Co | Allaktivitetshuset i Södertälje | Södertälje | Södertälje | Stockholm | ||
Mån | 2 | Engdahls | Birka Gotland | Södermalm, Stadsgårdshamnen | Stockholm | Stockholm | |||
Mån | 2 | 17.00-20.30 | Rixons | Fågelsångs festplats | Våxtorp | Laholm | Halland | SPF | |
Mån | 2 | 19.00-23.00 | Casanovas | Rotundan, Nöjesparken | Varberg | Varberg | Halland | ||
Mån | 2 | Micke Ahlgrens | Viking Cinderella | Södermalm, Stadsgården | Stockholm | Stockholm | |||
Tis | 3 | 18.00-21.30 | Kent & Henke | Alingsåsparken | Alingsås | Alingsås | Västra Götaland | ||
Tis | 3 | 18.30-22.30 | Fernandoz | Björka Loge | Hardeberga, Södra Sandby | Lund | Skåne | ||
Tis | 3 | 13.30-17.00 | Kalle & Stefan | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Tis | 3 | 18.30-22.00 | Orient | Folkets Park Smålandsstenar | Smålandsstenar | Gislaved | Jönköping | ||
Tis | 3 | 18.00-22.00 | Hollyz | Sundspärlan | Helsingborg | Helsingborg | Skåne | ||
Tis | 3 | 17.00-20.30 | Cedrix | Tyllinge medborgarhus | Tyllinge | Västervik | Kalmar | ||
Tis | 3 | 19.00-22.00 | Janssons orkester | Ulvsättra loge | Kallhäll | Järfälla | Stockholm | ||
Tis | 3 | Micke Ahlgrens | Viking Cinderella | Södermalm, Stadsgården | Stockholm | Stockholm | |||
Tis | 3 | 14.00-17.00 | Tång & Co | Wartagården | Bräcke | Göteborg | Västra Götaland | ||
Ons | 4 | 18.00-21.30 | Hollyz | Falköpingsparken | Falköping | Falköping | Västra Götaland | ||
Ons | 4 | 18.00-21.30 | Holens | Folkets Park Degerfors | Degerfors | Degerfors | Örebro | ||
Ons | 4 | 18.00-23.00 | Highlights | Fröjden, Stadsparken | Jönköping | Jönköping | Jönköping | ||
Ons | 4 | 18.00-23.00 | PHs | Fröjden, Stadsparken | Jönköping | Jönköping | Jönköping | ||
Ons | 4 | 13.30-17.00 | Mogna Män | Kolbäcksparken | Kolbäck | Hallstahammar | Västmanland | PRO | |
Ons | 4 | 19.00-22.00 | Janne Martins | Lohärads bygdegård | Lohärad | Norrtälje | Stockholm | ||
Ons | 4 | 18.30-22.30 | Bennrix | Lyktan Vilshult | Vilshult | Olofström | Blekinge | ||
Ons | 4 | 19.00-22.30 | Tobbez | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 4 | 17.00-20.00 | Stisses Duo | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | ||
Ons | 4 | Eloge | Sätervallen Älvros | Älvros | Härjedalen | Jämtland | |||
Ons | 4 | 17.00-20.30 | Kenneth & Classe | Södra Ljunga bygdegård | Södra Ljunga | Ljungby | Kronoberg | PRO | |
Ons | 4 | 18.30-22.30 | Orient | Tallparken | Vinslöv | Hässleholm | Skåne | ||
Ons | 4 | 19.00-22.00 | Cedrix | Tölögården | Kungsbacka | Kungsbacka | Halland | ||
Ons | 4 | 18.30-22.30 | Engdahls | Vallsjöbaden | Sävsjö | Sävsjö | Jönköping | ||
Tor | 5 | 19.00-23.00 | Micke Ahlgrens | Barva Loge | Barva | Eskilstuna | Södermanland | ||
Tor | 5 | 18.30-22.00 | Holidays | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 5 | 18.00-22.00 | Fernandoz | Gröna Lund | Djurgården | Stockholm | Stockholm | ||
Tor | 5 | 19.00-23.00 | Callinaz | Hågelbyparken | Tumba | Botkyrka | Stockholm | ||
Tor | 5 | 11.30-14.30 | Hazzes | Kulturhuset Möllan | Mölndal | Mölndal | Västra Götaland | ||
Tor | 5 | 18.00-21.30 | Charlies | Stala bygdegård | Varekil | Orust | Västra Götaland | SPF | |
Fre | 6 | 20.00-24.00 | Holidays | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Fre | 6 | 19.00-23.00 | Kalle & Stefan | Folkets Hus Jössefors | Jössefors | Arvika | Värmland | ||
Fre | 6 | 14.00-17.00 | Cedrix | Folkets Park Ödeshög | Ödeshög | Ödeshög | Östergötland | PRO | |
Fre | 6 | 20.00-24.00 | Xplays | Gamleby Folkpark | Gamleby | Västervik | Kalmar | ||
Fre | 6 | 13.00-16.00 | Janne Martins | Hjorthagens kulturhus | Hjorthagen | Stockholm | Stockholm | ||
Fre | 6 | 19.00-23.00 | PHs | Kvarnhagskällan | Växjö | Växjö | Kronoberg | ||
Fre | 6 | 19.00-23.00 | Engdahls | Kärrasand | Urshult | Tingsryd | Kronoberg | ||
Fre | 6 | 17.00-20.00 | Charlies | Lagagården | Laholm | Laholm | Halland | SKPF | |
Fre | 6 | 20.00-24.00 | Callinaz | Skälby Loge | Kalmar | Kalmar | Kalmar | ||
Fre | 6 | 21.00-01.00 | Allstars | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 6 | 18.00-21.30 | Orient | Tuna bygdegård Vimmerby | Tuna | Vimmerby | Kalmar | PRO | |
Lör | 7 | 20.00-24.00 | Highlights | Björknäsparken | Boden | Boden | Norrbotten | ||
Lör | 7 | 19.00-24.00 | Callinaz | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Lör | 7 | 19.00-24.00 | Blender | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Lör | 7 | 19.00-23.00 | Engdahls | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 7 | 17.00-21.00 | Cedrix | Jägra bystuga | Jägra | Malung | Dalarna | PRO | |
Lör | 7 | 20.00-24.00 | Allstars | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Lör | 7 | 20.30-01.00 | PHs | Nalen | Stockholm | Stockholm | Stockholm | Föranmälan | |
Lör | 7 | 20.30-01.00 | Sannex | Nalen | Stockholm | Stockholm | Stockholm | Föranmälan | |
Lör | 7 | 20.00-24.00 | Wikstrands | Solliden Koppom | Koppom | Eda | Värmland | ||
Lör | 7 | 20.00-24.00 | Date | Utängens Loge | Tanumshede | Tanum | Västra Götaland | ||
Sön | 8 | 13.00-16.00 | Tomaz & Co | Aktivitetshuset Tuben | Farsta | Stockholm | Stockholm | ||
Sön | 8 | 17.00-21.00 | Callinaz | Alingsåsparken | Alingsås | Alingsås | Västra Götaland | ||
Sön | 8 | 17.00-20.30 | Kalle & Stefan | Björkbacken | Hynnenäs | Alvesta | Kronoberg | SPF | |
Sön | 8 | 14.00-17.30 | Junix | Dahls loge | Nordankärr Dal | Katrineholm | Södermanland | ||
Sön | 8 | 17.00-21.00 | Lövgrens | Folkets Park Hedemora | Hedemora | Hedemora | Dalarna | ||
Sön | 8 | 17.00-21.00 | Kjellez | Granada Lönsboda | Lönsboda | Osby | Skåne | ||
Sön | 8 | 17.00-21.00 | Date | Holken, Mariebergsskogen | Karlstad | Karlstad | Värmland | ||
Sön | 8 | 18.00-21.30 | Avant | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 8 | 13.30-17.00 | Pär Norlings | Kulturhuset Svanen | Borlänge | Borlänge | Dalarna | ||
Sön | 8 | 17.00-21.00 | PHs | Liljekonvaljeholmen | Sunnersta | Uppsala | Uppsala | ||
Sön | 8 | 18.00-22.00 | Engdahls | Stallet Vassmolösa | Vassmolösa | Kalmar | Kalmar | ||
Sön | 8 | Micke Ahlgrens | Tallink Baltic Queen | Stockholm | Stockholm | Stockholm | |||
Sön | 8 | 18.00-21.30 | Matz Rogers | Upperudslogen | Molkom | Karlstad | Värmland | PRO | |
Sön | 8 | 19.00-22.30 | Finezze | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Mån | 9 | 12.00-14.30 | Stefan Nilsson | Axelhuset | Högsbotorp | Göteborg | Västra Götaland | ||
Mån | 9 | 19.30-23.00 | Excess | Hjortnäs Torestorp | Torestorp | Mark | Västra Götaland | ||
Mån | 9 | 13.30-17.00 | Herrgårds & Berghorn | Möklintagården | Möklinta | Sala | Västmanland | PRO | |
Mån | 9 | 14.00-17.00 | Cedrix | Snöstorps allmogegård | Halmstad | Halmstad | Halland | PRO | |
Mån | 9 | Micke Ahlgrens | Tallink Baltic Queen | Stockholm | Stockholm | Stockholm | |||
Mån | 9 | 18.00-21.30 | Jive | Tidaholmsparken | Tidaholm | Tidaholm | Västra Götaland | ||
Tis | 10 | 13.00-16.00 | Lars Erikssons | Alviks Kulturhus | Bromma | Stockholm | Stockholm | ||
Tis | 10 | 18.30-22.30 | Canyons | Björka Loge | Hardeberga, Södra Sandby | Lund | Skåne | ||
Tis | 10 | 13.30-17.00 | Eklöfs | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Tis | 10 | 14.00-17.30 | Jive | Folkets Hus Hallunda | Hallunda | Botkyrka | Stockholm | ||
Tis | 10 | 16.00-20.00 | Hedins | Granada Lönsboda | Lönsboda | Osby | Skåne | PRO | |
Tis | 10 | 18.00-21.30 | Kent & Henke | Hindås Rotunda | Hindås | Härryda | Västra Götaland | ||
Tis | 10 | 15.00-17.30 | Charlies | Sjöstugan | Myggenäs | Tjörn | Västra Götaland | ||
Tis | 10 | 18.30-22.00 | Kenneth & Classe | Sjöviken Ätran | Ätran | Falkenberg | Halland | ||
Tis | 10 | 18.00-22.00 | Lövgrens | Sundspärlan | Helsingborg | Helsingborg | Skåne | ||
Tis | 10 | 19.00-22.00 | Samzons | Ulvsättra loge | Kallhäll | Järfälla | Stockholm | ||
Tis | 10 | 14.00-17.00 | Stefan Nilsson | Wartagården | Bräcke | Göteborg | Västra Götaland | ||
Ons | 11 | 13.30-17.00 | Sandbergs | Arosdansen Syrianska Kulturcentret | Västerås | Västerås | Västmanland | ||
Ons | 11 | 13.30-17.00 | Pär Norlings | Folkets Hus Ludvika | Ludvika | Ludvika | Dalarna | PRO | |
Ons | 11 | 18.00-21.30 | Cedrix | Folkets Park Karlsholme | Mariestad | Mariestad | Västra Götaland | ||
Ons | 11 | 18.00-23.00 | Framed | Fröjden, Stadsparken | Jönköping | Jönköping | Jönköping | ||
Ons | 11 | 18.00-23.00 | Voize | Fröjden, Stadsparken | Jönköping | Jönköping | Jönköping | ||
Ons | 11 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Ons | 11 | 17.00-20.30 | Kent & Henke | Gruvan | Grums | Grums | Värmland | PRO | |
Ons | 11 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 11 | 17.00-20.00 | Eklöfs | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Ons | 11 | 19.00-22.00 | BarraBazz | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Tor | 12 | 17.00-20.30 | Cedrix | Eneborg | Eneryda | Älmhult | Kronoberg | ||
Tor | 12 | 13.00-16.00 | Mickes | Folkets Hus Ersboda | Ersboda | Umeå | Västerbotten | ||
Tor | 12 | 18.30-22.00 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Tor | 12 | 18.00-22.00 | Casanovas | Folkets Park Åseda | Åseda | Uppvidinge | Kronoberg | ||
Tor | 12 | 18.00-22.00 | Black Jack | Gröna Lund | Djurgården | Stockholm | Stockholm | ||
Tor | 12 | 11.30-14.30 | Mogna Män | Kulturhuset Möllan | Mölndal | Mölndal | Västra Götaland | ||
Tor | 12 | 18.00-21.30 | Janne Stefans | Stala bygdegård | Varekil | Orust | Västra Götaland | SPF | |
Tor | 12 | 19.00-23.00 | Callinaz | Säterdalen | Säter | Säter | Dalarna | ||
Tor | 12 | 17.00-20.30 | Trippz | Tornsborgs Tivoli | Färingtofta | Klippan | Skåne | SPF | |
Fre | 13 | 19.00-22.30 | Micke Ahlgrens | Alviks Kulturhus | Bromma | Stockholm | Stockholm | ||
Fre | 13 | 17.00-20.30 | Toini Ahlms | Bjursnäs bygdegård | Ljungbyholm | Kalmar | Kalmar | SPF | |
Fre | 13 | 13.00-16.00 | Christer Eklund | Folkets Hus Boo | Saltsjö-Boo | Nacka | Stockholm | ||
Fre | 13 | 20.00-24.00 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Kusmark | Kusmark | Skellefteå | Västerbotten | ||
Fre | 13 | 20.00-24.00 | PHs | Folkets Park Arboga | Arboga | Arboga | Västmanland | ||
Fre | 13 | 14.00-17.00 | Trippz | Lagagården | Laholm | Laholm | Halland | SKPF | |
Fre | 13 | 19.00-22.30 | Charlies | Lanegården | Lane | Uddevalla | Västra Götaland | ||
Fre | 13 | 13.30-17.00 | Ola & Jag | Solvarbo bystuga | Solvarbo | Säter | Dalarna | PRO | |
Fre | 13 | 20.00-01.00 | Mickeys | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 13 | 20.00-01.00 | Streaks | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 13 | 14.00-18.00 | Tobbez | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Fre | 13 | Engdahls | Tallparken | Vinslöv | Hässleholm | Skåne | |||
Fre | 13 | 18.30-22.00 | Kenneth & Classe | Tofta bygdegård | Tofta | Varberg | Halland | ||
Fre | 13 | 19.00-23.00 | Brogrens | Tydingesjöns Camping & Festplats | Broby | Östra Göinge | Skåne | ||
Fre | 13 | 18.00-21.30 | Kalle & Stefan | Vena bygdegård | Vena | Hultsfred | Kalmar | PRO/SPF | |
Lör | 14 | 14.00-18.00 | Engdahls | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Lör | 14 | 20.00-24.00 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Ersboda | Ersboda | Umeå | Västerbotten | ||
Lör | 14 | 19.00-23.00 | Fernandoz | Kulturhuset Pigalle | Nässjö | Nässjö | Jönköping | ||
Lör | 14 | 20.00-24.00 | Callinaz | Sägnernas Hus | Sandhem | Mullsjö | Jönköping | ||
Lör | 14 | 20.00-24.00 | Holidays | Tingvalla Åstorp | Åstorp | Åstorp | Skåne | ||
Lör | 14 | 20.00-01.00 | Larz Kristerz | Uddeholmsladan | Uddeholm | Hagfors | Värmland | ||
Lör | 14 | 20.00-24.00 | Black Jack | Utängens Loge | Tanumshede | Tanum | Västra Götaland | ||
Sön | 15 | 17:00-21:00 | Xplays | Danshallen Karlskoga | Karlskoga | Karlskoga | Örebro | ||
Sön | 15 | 17.00-21.00 | Fernandoz | Folkets Park Bjärnum | Bjärnum | Hässleholm | Skåne | ||
Sön | 15 | 17.00-21.00 | Micke Ahlgrens | Folkets Park Hedemora | Hedemora | Hedemora | Dalarna | ||
Sön | 15 | 18.00-21.30 | Engdahls | Folkets Park Herrljunga | Herrljunga | Herrljunga | Västra Götaland | ||
Sön | 15 | 18.00-22.00 | Callinaz | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 15 | 18.00-21.00 | Kenneth & Classe | Folkets Park Rabbalshede | Rabbalshede | Tanum | Västra Götaland | ||
Sön | 15 | 18.00-21.30 | Carisma (FIN) | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 15 | 13.00-16.00 | Junix | Pensionärernas Hus i Nyköping | Nyköping | Nyköping | Södermanland | PRO | |
Sön | 15 | 18.00-22.00 | Canyons | Stallet Vassmolösa | Vassmolösa | Kalmar | Kalmar | ||
Mån | 16 | 12.00-14.30 | Trebello | Axelhuset | Högsbotorp | Göteborg | Västra Götaland | ||
Mån | 16 | 19.00-23.00 | Perikles | Rotundan, Nöjesparken | Varberg | Varberg | Halland | ||
Tis | 17 | 13.30-17.00 | Strike | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Tis | 17 | 19.00-22.30 | Micke Ahlgrens | Folkets Hus Hallunda | Hallunda | Botkyrka | Stockholm | ||
Tis | 17 | 17.00-20.30 | Kent & Henke | Folkets Hus Timsfors | Timsfors | Markaryd | Kronoberg | PRO | |
Tis | 17 | 18.30-22.00 | Donaldz | Folkets Park Smålandsstenar | Smålandsstenar | Gislaved | Jönköping | ||
Tis | 17 | 18.00-21.30 | Hasse Peters | Hyssna bygdegård | Hyssna | Mark | Västra Götaland | ||
Tis | 17 | 13.00-16.00 | Tomaz & Co | Härads bygdegård | Strängnäs | Strängnäs | Södermanland | ||
Tis | 17 | 18.00-22.00 | Matz Bladhs | Sundspärlan | Helsingborg | Helsingborg | Skåne | ||
Tis | 17 | 19.00-22.00 | Edwings | Ulvsättra loge | Kallhäll | Järfälla | Stockholm | ||
Tis | 17 | 14.00-17.00 | Hazzes | Wartagården | Bräcke | Göteborg | Västra Götaland | ||
Ons | 18 | 18.00-21.30 | Voize | Falköpingsparken | Falköping | Falköping | Västra Götaland | ||
Ons | 18 | 17.00-20.00 | Dancemän | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Ons | 18 | 13.30-17.00 | BarraBazz | Folkets Park Arboga | Arboga | Arboga | Västmanland | ||
Ons | 18 | 19.00-22.30 | Peter G's | Lyransgården | Fåker | Östersund | Jämtland | ||
Ons | 18 | 19.00-22.00 | Avant | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 18 | 13.00-16.00 | Lars Erikssons | Tellus fritidscenter | Södermalm | Stockholm | Stockholm | ||
Ons | 18 | 13.00-16.00 | Patrick Eklöf | Tystberga bygdegård | Tystberga | Nyköping | Södermanland | ||
Ons | 18 | 19.00-22.00 | Kalle & Stefan | Tölögården | Kungsbacka | Kungsbacka | Halland | ||
Ons | 18 | Micke Ahlgrens | Viking Glory | Södermalm, Stadsgården | Stockholm | Stockholm | |||
Tor | 19 | 13.00-16.00 | Jive | Folkets Hus Ersboda | Ersboda | Umeå | Västerbotten | ||
Tor | 19 | 18.00-21.00 | Hardys | Folkets Park Trollhättan | Trollhättan | Trollhättan | Västra Götaland | ||
Tor | 19 | 11.30-14.30 | Kent & Henke | Kulturhuset Möllan | Mölndal | Mölndal | Västra Götaland | ||
Tor | 19 | 19.00-21.00 | Callinaz | Nordstan | Göteborg | Göteborg | Västra Götaland | ||
Fre | 20 | 20.00-24.00 | Fernandoz | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Fre | 20 | 18.00-21.30 | Stisses Duo | Folkets Hus Ankarsrum | Ankarsrum | Västervik | Kalmar | PRO | |
Fre | 20 | 20.00-24.00 | Sannex | Folkets Hus Hallunda | Hallunda | Botkyrka | Stockholm | ||
Fre | 20 | 19.00-23.00 | Cedrix | Folkets Hus Jössefors | Jössefors | Arvika | Värmland | ||
Fre | 20 | 13.30-17.00 | Ola & Jag | Folkets Park Avesta | Avesta | Avesta | Dalarna | ||
Fre | 20 | 19.00-23.00 | Kjellez | Kvarnhagskällan | Växjö | Växjö | Kronoberg | Club68 | |
Fre | 20 | 14.00-17.00 | Hedins | Lagagården | Laholm | Laholm | Halland | SKPF | |
Fre | 20 | 20.00-24.00 | Callinaz | Parken Oskarshamn | Oskarshamn | Oskarshamn | Kalmar | ||
Fre | 20 | 18.00-22.00 | Junix | Rättviksparken | Rättvik | Rättvik | Dalarna | ||
Fre | 20 | 21.00-01.00 | Donnez | Sommarparadiset Sandviken | Sandviken | Östersund | Jämtland | ||
Fre | 20 | 20.00-24.00 | Martinez | Träffen Nyköping | Nyköping | Nyköping | Södermanland | ||
Lör | 21 | 18.00-22.00 | Gideons | Arena Rotebro | Rotebro | Sollentuna | Stockholm | ||
Lör | 21 | 19.00-23.00 | Callinaz | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Lör | 21 | 20.00-24.00 | Xplays | Folkets Hus Kusmark | Kusmark | Skellefteå | Västerbotten | ||
Lör | 21 | 19.00-22.30 | Thor Görans | Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan | Skelleftehamn | Skellefteå | Västerbotten | ||
Lör | 21 | 19.00-23.00 | Martinez | Fyris Park | Uppsala | Uppsala | Uppsala | ||
Lör | 21 | 19.00-23.00 | Voize | Kristallen Nybro | Nybro | Nybro | Kalmar | ||
Lör | 21 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Kvarnkullen | Kungälv | Kungälv | Västra Götaland | ||
Lör | 21 | 20.00-24.00 | Date | Näsvikens Bygdegård | Näsviken | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Lör | 21 | 20.00-24.00 | Sannex | Sägnernas Hus | Sandhem | Mullsjö | Jönköping | ||
Sön | 22 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Furuparken | Torvalla | Östersund | Jämtland | ||
Sön | 22 | 17.00-21.00 | Lövgrens | Granada Lönsboda | Lönsboda | Osby | Skåne | ||
Sön | 22 | 18.00-21.30 | Martinez | GT-gården Jättendal | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Sön | 22 | 13.30-17.00 | Strike | Kulturhuset Svanen | Borlänge | Borlänge | Dalarna | ||
Sön | 22 | 17.30-21.30 | Callinaz | Nässjö Sportdansklubb | Nässjö | Nässjö | Jönköping | ||
Sön | 22 | 17.00-20.30 | Samzons | Storfors Kulturhus | Storfors | Storfors | Värmland | ||
Sön | 22 | 16.30-20.30 | Perikles | Swinghallen Växjö | Växjö | Växjö | Kronoberg | ||
Sön | 22 | 18.00-21.00 | Öbor | Värmdö bygdegård | Hemmesta | Värmdö | Stockholm | ||
Sön | 22 | 15.00-18.00 | Lars Erikssons | Östra Tollstad bygdegård | Mantorp | Mjölby | Östergötland | ||
Mån | 23 | 12.00-14.30 | Tång & Co | Axelhuset | Högsbotorp | Göteborg | Västra Götaland | ||
Mån | 23 | 14.00-17.00 | Hardys | Snöstorps allmogegård | Halmstad | Halmstad | Halland | PRO | |
Mån | 23 | 18.00-21.30 | Sounders | Tidaholmsparken | Tidaholm | Tidaholm | Västra Götaland | ||
Tis | 24 | 13.30-17.00 | Hedins | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Tis | 24 | 14.00-17.30 | Sounders | Folkets Hus Hallunda | Hallunda | Botkyrka | Stockholm | ||
Tis | 24 | 16.00-19.30 | Trippz | Hallaborg | Hallaryd | Älmhult | Kronoberg | PRO | |
Tis | 24 | 18.00-21.30 | Orient | Hindås Rotunda | Hindås | Härryda | Västra Götaland | ||
Tis | 24 | 15.00-17.30 | Haga-Lennart | Sjöstugan | Myggenäs | Tjörn | Västra Götaland | ||
Tis | 24 | 18.00-22.00 | Voize | Sundspärlan | Helsingborg | Helsingborg | Skåne | ||
Tis | 24 | 14.00-17.00 | Svenne och Jörgen | Wartagården | Bräcke | Göteborg | Västra Götaland | ||
Ons | 25 | 13.30-17.00 | Hedins | Arosdansen Syrianska Kulturcentret | Västerås | Västerås | Västmanland | ||
Ons | 25 | 13.30-17.00 | Lars Erikssons | Folkets Hus Gubbo | Gubbo | Smedjebacken | Dalarna | ||
Ons | 25 | 18.30-22.00 | Strike | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Ons | 25 | 18.00-21.30 | Mogna Män | Folkets Park Karlsholme | Mariestad | Mariestad | Västra Götaland | ||
Ons | 25 | 17.00-20.30 | Junix | Gruvan | Grums | Grums | Värmland | PRO | |
Ons | 25 | 14.00-17.00 | Bosse Franks | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 25 | 19.00-22.00 | Ola & Jag | Stadsöskolan | Gammelstad | Luleå | Norrbotten | ||
Ons | 25 | 13.00-15.45 | Tomaz & Co | Tellus fritidscenter | Södermalm | Stockholm | Stockholm | ||
Tor | 26 | 18.00-21.30 | Cedrix | Exposkolan | Värnamo | Värnamo | Jönköping | PRO | |
Tor | 26 | 13.00-16.00 | Avant | Folkets Hus Ersboda | Ersboda | Umeå | Västerbotten | ||
Tor | 26 | 16.00-20.00 | Orient | Folkets Park Knislinge | Knislinge | Östra Göinge | Skåne | PRO | |
Tor | 26 | 18.00-22.00 | Kjellez | Folkets Park Åseda | Åseda | Uppvidinge | Kronoberg | ||
Tor | 26 | 13.00-17.00 | Lövgrens | Fyris Park | Uppsala | Uppsala | Uppsala | ||
Tor | 26 | 13.00-16.00 | Junix | Föreningsborg Bettna | Bettna | Flen | Södermanland | ||
Tor | 26 | 18.30-22.00 | Martinez | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 26 | 18.30-22.30 | Bob Stevens | Granbacken Löberöd | Löberöd | Eslöv | Skåne | ||
Tor | 26 | 11.30-14.30 | Connys | Kulturhuset Möllan | Mölndal | Mölndal | Västra Götaland | ||
Tor | 26 | 18.00-21.30 | Leif & Peo | Stala bygdegård | Varekil | Orust | Västra Götaland | SPF | |
Tor | 26 | 17.00-20.30 | Kalle & Stefan | Tornsborgs Tivoli | Färingtofta | Klippan | Skåne | SPF | |
Tor | 26 | 18.00-21.30 | Peter G's | Valhalla | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | PRO | |
Fre | 27 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Danshallen Belganet | Hallabro | Ronneby | Blekinge | ||
Fre | 27 | 13.00-16.00 | Sverre Carlsson | Folkets Hus Boo | Saltsjö-Boo | Nacka | Stockholm | ||
Fre | 27 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Hus Kusmark | Kusmark | Skellefteå | Västerbotten | ||
Fre | 27 | 20.00-24.00 | Lövgrens | Folkets Park Arboga | Arboga | Arboga | Västmanland | ||
Fre | 27 | 18.00-21.30 | Lars Erikssons | Folkets Park Vimmerby | Vimmerby | Vimmerby | Kalmar | SPF | |
Fre | 27 | 21.00-01.00 | Larz Kristerz | Hotell Gustaf Fröding | Karlstad | Karlstad | Värmland | ||
Fre | 27 | 17.00-20.30 | Trippz | Kristallen Nybro | Nybro | Nybro | Kalmar | PRO | |
Fre | 27 | 14.00-17.00 | Kenneth & Classe | Lagagården | Laholm | Laholm | Halland | SKPF | |
Fre | 27 | 19.00-22.30 | Mogna Män | Lanegården | Lane | Uddevalla | Västra Götaland | ||
Fre | 27 | 13.30-17.00 | Tomaz & Co | Nybo bygdegård | Gustafs | Säter | Dalarna | ||
Fre | 27 | 14.00-18.00 | Strike | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Fre | 27 | 18.30-22.00 | Cedrix | Tofta bygdegård | Tofta | Varberg | Halland | ||
Fre | 27 | 14.00-17.00 | Kalle & Stefan | Västerlösa bygdegård | Västerlösa | Linköping | Östergötland | PRO | |
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Streaplers | Brunnsparken | Örebro | Örebro | Örebro | ||
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Highlights | Bällstabergsskolan | Vallentuna | Vallentuna | Stockholm | ||
Lör | 28 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Hus Ersboda | Ersboda | Umeå | Västerbotten | ||
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Matz Bladhs | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 28 | 21.00-01.00 | Grönwalls | Granada Lönsboda | Lönsboda | Osby | Skåne | ||
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Kenthas | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Kulturhuset Pigalle | Nässjö | Nässjö | Jönköping | ||
Lör | 28 | 18.00-22.00 | Cedrix | Oreparken | Furudal | Rättvik | Dalarna | ||
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Matz Rogers | Skoga bygdegård | Ekshärad | Hagfors | Värmland | ||
Lör | 28 | 20.00-24.00 | Fernandoz | Tingvalla Åstorp | Åstorp | Åstorp | Skåne | ||
Sön | 29 | 16.00-19.00 | Gideons | Folkets Hus Kumla | Kumla | Kumla | Örebro | ||
Sön | 29 | 17.00-21.00 | Donnez | Folkets Park Bjärnum | Bjärnum | Hässleholm | Skåne | ||
Sön | 29 | 18.00-21.30 | Fernandoz | Folkets Park Herrljunga | Herrljunga | Herrljunga | Västra Götaland | ||
Sön | 29 | 18.00-22.00 | Casanovas | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 29 | 18.00-21.00 | Kalle & Stefan | Folkets Park Rabbalshede | Rabbalshede | Tanum | Västra Götaland | ||
Sön | 29 | 17.00-21.00 | Callinaz | Holken, Mariebergsskogen | Karlstad | Karlstad | Värmland | ||
Sön | 29 | 18.00-21.30 | Martinez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 29 | 16.00-19.30 | Janne Stefans | Ordenshuset Nås | Nås | Vansbro | Dalarna | ||
Mån | 30 | 14.00-17.00 | Lars Erikssons | Allaktivitetshuset i Södertälje | Södertälje | Södertälje | Stockholm | ||
Mån | 30 | 12.00-14.30 | Conny Brodin | Axelhuset | Högsbotorp | Göteborg | Västra Götaland | ||
Mån | 30 | Date | Medborgarhuset Tvååker | Tvååker | Varberg | Halland | |||
Mån | 30 | 18.00-21.30 | Holidays | Tibroparken | Tibro | Tibro | Västra Götaland | ||
Mån | 30 | Bob Stevens | Viking Cinderella | Södermalm, Stadsgården | Stockholm | Stockholm |