Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.
Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 102
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Maj 2024 | |||||||||
Tis | 21 | 20.00-24.00 | Blender | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Fre | 24 | 18.00-21.30 | Pär Norlings | Vallsta bygdegård | Vallsta | Bollnäs | Gävleborg | ||
Tis | 28 | 20.00-24.00 | PHs | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tor | 30 | 18.00-21.30 | Tobbez | Valhalla | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | PRO | |
Fre | 31 | 20.00-24.00 | Jive | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Juni 2024 | |||||||||
Lör | 01 | 19.00-22.30 | Junix | Delsbo bygdegård | Delsbo | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Lör | 01 | 19.00-23.00 | Fernandoz | Näsbergs loge | Korskrogen | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 04 | 20.00-24.00 | Allstars | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Lör | 08 | 21.00-01.00 | PHs | Jössebo naturgård | Ryggesbo | Ovanåker | Gävleborg | ||
Tis | 11 | 20.00-24.00 | Shine | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Fre | 14 | 20.00-24.00 | Bob Stevens | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Fre | 14 | 20.00-24.00 | Allstars | Älvstalodges | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Tis | 18 | 20.00-24.00 | Xplays | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 25 | 20.00-24.00 | Perikles | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tor | 27 | Streaplers | Folkets Park Långnäs | Bollnäs | Bollnäs | Gävleborg | |||
Tor | 27 | 18.00-21.30 | Ola & Jag | Gammelgården Torsåker | Torsåker | Hofors | Gävleborg | PRO | |
Tor | 27 | 19.00-23.00 | Black Jack | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Black Jack | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Lör | 29 | 19.00-22.30 | Matz Rogers | Delsbo bygdegård | Delsbo | Hudiksvall | Gävleborg | SPF | |
Lör | 29 | 21.00-01.00 | PHs | Sidskogens Dansbana | Järvsö | Ljusdal | Gävleborg | ||
Juli 2024 | |||||||||
Tis | 02 | 20.00-24.00 | Bob Stevens | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tor | 04 | 18.00-21.30 | Eklöfs | Gammelgården Torsåker | Torsåker | Hofors | Gävleborg | PRO | |
Tor | 04 | 19.00-23.00 | PHs | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Tis | 09 | 20.00-24.00 | Casanovas | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 09 | 20.00-01.00 | Blixterz | Ön Hedesunda | Hedesunda | Gävle | Gävleborg | ||
Tor | 11 | 18.00-21.30 | BarraBazz | Gammelgården Torsåker | Torsåker | Hofors | Gävleborg | PRO | |
Tor | 11 | 19.00-23.00 | Shine | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 12 | 20.00-24.00 | Engdahls | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Fre | 12 | 20.00-24.00 | Blender | Älvstalodges | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Lör | 13 | 19.00-24.00 | Jive | Näsbergs loge | Korskrogen | Ljusdal | Gävleborg | ||
Lör | 13 | 19.00-24.00 | Avant | Näsbergs loge | Korskrogen | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 16 | 20.00-24.00 | Ankies | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 16 | 21.00-01.00 | Lasse Stefanz | Ön Hedesunda | Hedesunda | Gävle | Gävleborg | ||
Tor | 18 | 18.00-21.30 | Cedrix | Gammelgården Torsåker | Torsåker | Hofors | Gävleborg | PRO | |
Fre | 19 | 20.00-24.00 | Sannex | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Lör | 20 | 19.00-23.00 | Black Jack | Näsbergs loge | Korskrogen | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 23 | 20.00-24.00 | Callinaz | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 23 | 20.00-01.00 | Larz Kristerz | Ön Hedesunda | Hedesunda | Gävle | Gävleborg | ||
Tor | 25 | 18.00-21.30 | Strike | Gammelgården Torsåker | Torsåker | Hofors | Gävleborg | PRO | |
Tor | 25 | 19.00-23.00 | Callinaz | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 26 | 20.00-24.00 | Kjellez | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Lör | 27 | 19.00-22.30 | Kjellez | Delsbo bygdegård | Delsbo | Hudiksvall | Gävleborg | SPF | |
Lör | 27 | 19.00-23.00 | Martinez | Näsbergs loge | Korskrogen | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tis | 30 | 20.00-24.00 | Black Jack | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Augusti 2024 | |||||||||
Tor | 01 | 18.00-21.30 | Holens | Gammelgården Torsåker | Torsåker | Hofors | Gävleborg | PRO | |
Tor | 01 | 19.00-23.00 | Wahlströms | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 02 | 20.00-24.00 | Allstars | Älvstalodges | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Tis | 06 | 20.00-24.00 | Extract | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tor | 08 | 19.00-23.00 | Casanovas | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 09 | 20.00-24.00 | Martinez | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Tis | 13 | 20.00-24.00 | Allstars | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Tor | 15 | 19.00-23.00 | Ankies | Laduholmen | Forsbacka | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 16 | 20.00-24.00 | Blender | Ljusdals Folkpark | Ljusdal | Ljusdal | Gävleborg | ||
Lör | 17 | Martinez | Alfta ishall | Alfta | Ovanåker | Gävleborg | |||
Tis | 20 | 20.00-24.00 | Highlights | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Fre | 23 | 20.00-24.00 | Micke Ahlgrens | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Fre | 23 | 20.00-24.00 | Callinaz | Älvstalodges | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Lör | 24 | 19.00-22.30 | Strike | Delsbo bygdegård | Delsbo | Hudiksvall | Gävleborg | SPF | |
Tis | 27 | 20.00-24.00 | Martinez | Åsliden | Nor | Ljusdal | Gävleborg | ||
Fre | 30 | 20.00-24.00 | Highlights | Älvstalodges | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
September 2024 | |||||||||
Sön | 01 | 17.00-21.00 | Tobbez | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 06 | 20.00-24.00 | Holidays | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Ons | 11 | 14.00-17.30 | Thor Görans | Folkets Hus Iggesund | Iggesund | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Fre | 13 | 14.00-18.00 | Tobbez | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Sön | 15 | 17.00-21.00 | Herrgårds & Berghorn | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 20 | 20.00-24.00 | Fernandoz | Bergviksparken | Bergvik | Söderhamn | Gävleborg | ||
Lör | 21 | 20.00-24.00 | Date | Näsvikens Bygdegård | Näsviken | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Sön | 22 | 18.00-21.30 | Martinez | GT-gården Jättendal | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Tor | 26 | 18.00-21.30 | Peter G's | Valhalla | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | PRO | |
Fre | 27 | 14.00-18.00 | Strike | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Sön | 29 | 17.00-21.00 | Sandbergs | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Oktober 2024 | |||||||||
Fre | 04 | 20.00 | Sannex | Restaurang Bolaget | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | ||
Lör | 05 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Folkets Hus Färila | Färila | Ljusdal | Gävleborg | ||
Lör | 05 | 20.00-24.00 | Xplays | Näsvikens Bygdegård | Näsviken | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Sön | 06 | 18.00-21.30 | Lövgrens | GT-gården Jättendal | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Fre | 11 | 14.00-18.00 | Sandbergs | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Sön | 13 | 17.00-21.00 | Ola & Jag | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 18 | 19.00-01.00 | PHs | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 18 | 19.00-01.00 | Perikles | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 18 | 19.00-01.00 | Callinaz | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Lör | 19 | 19.00-01.00 | Allstars | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Lör | 19 | 19.00-01.00 | Blender | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Lör | 19 | 19.00-01.00 | Ankies | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Sön | 20 | 18.00-22.00 | Xplays | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Sön | 20 | 18.00-22.00 | Casanovas | Gavlehovshallen | Gavlehov | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 25 | 14.00-18.00 | Pär Norlings | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Sön | 27 | 17.00-21.00 | Strike | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Tor | 31 | 18.00-21.30 | Sandbergs | Valhalla | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | PRO | |
November 2024 | |||||||||
Fre | 08 | 20.00 | Casanovas | Restaurang Bolaget | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | ||
Fre | 08 | 14.00-18.00 | BarraBazz | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Lör | 09 | 19.00-22.30 | Peter G's | Delsbo bygdegård | Delsbo | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Sön | 10 | 17.00-21.00 | Peter G's | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Sön | 17 | 18.00-21.30 | Eloge | GT-gården Jättendal | Jättendal | Nordanstig | Gävleborg | ||
Fre | 22 | 14.00-18.00 | Hedins | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Lör | 23 | 20.00-24.00 | PHs | Näsvikens Bygdegård | Näsviken | Hudiksvall | Gävleborg | ||
Sön | 24 | 17.00-21.00 | Pär Norlings | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Tor | 28 | 18.00-21.30 | Junix | Valhalla | Sandviken | Sandviken | Gävleborg | PRO | |
December 2024 | |||||||||
Fre | 06 | 14.00-18.00 | Junix | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Sön | 08 | 17.00-21.00 | Kalle & Stefan | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Fre | 20 | 14.00-18.00 | Ola & Jag | Sporthallen Kungsgården | Kungsgården | Sandviken | Gävleborg | ||
Sön | 29 | 17.00-21.00 | Junix | Fyren Norrsundet | Norrsundet | Gävle | Gävleborg | ||
Januari 2025 | |||||||||
Tor | 23 | 18.00-21.30 | Ola & Jag | Valhalla | Sandviken | Sandviken | Gävleborg |