Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.
Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 104
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mars 2024 | |||||||||
Tor | 21 | 18.30-22.00 | Kjellez | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Fre | 22 | 20.00 | Perikles | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 27 | 19.00-22.30 | Tobbez | Bergeforsparken | Sörberge | Timrå | Västernorrland | ||
Ons | 27 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Strike | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 31 | 18.00-21.30 | Mickes | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
April 2024 | |||||||||
Ons | 03 | 18.30-22.00 | Pär Norlings | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Sön | 07 | 19.00-22.00 | Streaks | Folkets Hus Bergsåker | Bergsåker | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 07 | 18.00-21.30 | Martinez | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Ons | 10 | 19.00-22.30 | Mickes | Bergeforsparken | Sörberge | Timrå | Västernorrland | ||
Ons | 10 | 18.30-22.00 | Engdahls | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 11 | 18.30-22.00 | Engdahls | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Fre | 12 | 20.00 | Blender | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 14 | 18.00-21.30 | Engdahls | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 17 | 18.30-22.00 | Mickes | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Ons | 24 | 19.00-22.30 | Martinez | Bergeforsparken | Sörberge | Timrå | Västernorrland | ||
Ons | 24 | 18.30-22.00 | Finezze | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 25 | 18.30-22.00 | Jive | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Donnez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Maj 2024 | |||||||||
Ons | 01 | 18.00-21.30 | Peter G's | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Ons | 01 | 18.00-21.30 | Mickes | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 02 | 18.30-22.00 | Avant | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Fre | 03 | 20.00 | Black Jack | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | ||
Lör | 04 | 20.00-24.00 | Sannex | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | Förköp | |
Sön | 05 | 18.30-22.00 | Jive | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Ons | 08 | 19.00-22.30 | Peter G's | Bergeforsparken | Sörberge | Timrå | Västernorrland | ||
Tor | 09 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Fre | 10 | 21.00-01.00 | Sannex | Bergsåker Travbana | Bergsåker | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 12 | 19.00-22.30 | Jive | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 15 | 18.30-22.00 | Peter G's | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 16 | 20.00-24.00 | Allstars | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Lör | 18 | 20.00-24.00 | Black Jack | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 19 | 19.00-22.30 | Avant | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 23 | 18.30-22.00 | Finezze | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Tor | 23 | 20.00-24.00 | Blender | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Lör | 25 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 26 | 19.00-22.30 | Martinez | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 29 | 18.30-22.00 | Jive | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 30 | 20.00-24.00 | Casanovas | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 31 | 20.00-24.00 | Ankies | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Juni 2024 | |||||||||
Lör | 01 | 20.00-24.00 | Allstars | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 02 | 19.00-22.30 | Strike | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 07 | 20.00-24.00 | Bob Stevens | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 08 | 20.00-24.00 | Highlights | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 09 | 18.00-21.30 | Mickes | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 09 | 19.00-22.30 | Thor Görans | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 13 | 20.00-24.00 | Xplays | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 14 | 20.00-24.00 | Holidays | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Sön | 16 | 19.00-22.30 | Mickes | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 21 | Martinez | Haverö hembygdsgård | Säter | Ånge | Västernorrland | |||
Sön | 23 | 19.00-22.30 | Finezze | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 27 | 20.00-24.00 | Perikles | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Streaplers | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 29 | 20.00-24.00 | Black Jack | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 30 | 19.00-22.30 | Micke Ahlgrens | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Juli 2024 | |||||||||
Fre | 05 | 20.00-24.00 | Fernandoz | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 06 | 20.00-24.00 | Bob Stevens | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Lör | 06 | 20.00-24.00 | Blender | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 07 | 19.00-22.30 | Bob Stevens | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 11 | 20.00-24.00 | Casanovas | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 12 | 20.00-24.00 | Donnez | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Sön | 14 | 18.00-21.30 | BarraBazz | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 14 | 19.00-22.30 | Ola & Jag | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 18 | 18.30-22.00 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 18 | 20.00-24.00 | Sannex | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 19 | 20.00-24.00 | Engdahls | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 20 | 20.00-24.00 | Callinaz | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 21 | 18.00-21.30 | Carisma (FIN) | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 21 | 19.00-22.30 | Engdahls | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 26 | 20.00-24.00 | Black Jack | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 27 | 20.00-24.00 | Holidays | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Holidays | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Augusti 2024 | |||||||||
Fre | 02 | 20.00-24.00 | Martinez | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 03 | 18.00-21.30 | Finezze | Kornsjöstrands festplats | Kornsjöstrand | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 04 | 19.00-22.30 | Sandins | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 08 | 20.00-24.00 | Allstars | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 09 | 20.00-24.00 | Matz Bladhs | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 10 | 20.00-24.00 | Jive | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Lör | 10 | 20.00-24.00 | Xplays | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 11 | 19.00-22.30 | Matz Bladhs | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 15 | 20.00-24.00 | PHs | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 16 | 20.00-24.00 | PHs | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Sön | 18 | 18.00-21.30 | Ola & Jag | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 18 | 19.00-22.30 | Jive | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 22 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 22 | 20.00-24.00 | Blender | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 23 | 20.00-24.00 | Blender | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 24 | 20.00-24.00 | Thor Görans | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 25 | 19.00-22.30 | Bob Stevens | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Lör | 31 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
September 2024 | |||||||||
Sön | 01 | 19.00-22.30 | Martinez | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 05 | 18.30-22.00 | Holidays | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 07 | 20.00-24.00 | Allstars | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 08 | 19.00-22.30 | Finezze | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 15 | 18.00-21.30 | Carisma (FIN) | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 29 | 18.00-21.30 | Martinez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Oktober 2024 | |||||||||
Tor | 03 | 18.30-22.00 | Lövgrens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Ons | 09 | 18.30-22.00 | Engdahls | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 10 | Engdahls | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | |||
Sön | 13 | 18.00-21.30 | Engdahls | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 27 | 18.00-21.30 | Donnez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
November 2024 | |||||||||
Sön | 10 | 18.00-21.30 | Jive | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 14 | Martinez | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | |||
Sön | 24 | 18.00-21.30 | Fernandoz | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland |